22 C
Скопје

Tag : октомври

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Некои ќе заведуваат и флертуваат, а некои ќе бидат многу внимателни: Краток љубовен хороскоп за втората половина на октомври за сите знаци

Слободен Печат
Ретроградниот Меркур и новата месечина носат големи промени, предизвици и проблеми, но енергијата на љубовта честопати ја надминува темната енергија на искушението, пишува Lovesensa. Откријте...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 15 октомври – Ќе бидете изненадени од шансите кои ќе почнат да се појавуваат

Слободен печат
Овен Ќе ставите крај на нешто, но ќе започнете друго што ќе биде еден вид чекор напред. Пријатни моменти поврзани со домот или живеалиштето. Ќе...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Познатиот руски астролог Тамара Глоба предвидува: Втората половина на октомври им носи невидена среќа на овие знаци!

Слободен Печат
Тамара Глоба е познат руски астролог, а нејзините предвидувања се непогрешливи. Таа предвидува дека луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци ќе имаат неверојатни животни...
Магазин Магазин слајдер Храна

Што да се засади во октомври? Насади сега, уживај во пролетта!

Слободен Печат
Есенската градина може да биде покорисна од летната. Дефинитивно бара помалку внимание, помалку наводнување и нема плевење. Еве што можете да посеете и засадите во...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се одбележува 11 Октомври – Денот на народното востание на македонскиот народ

Слободен печат
Под слоганот „Честит 11 Октомври! Секогаш слободни!” денеска во државата со повеќе свечености ќе биде одбележан на 11 Октомври – Денот на народното востание на...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

3 хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа на љубовното поле во месец октомври

Слободен печат
Мора да признаеме дека октомври не е баш најубавиот месец во годината. Времето станува се поладно, променливо, дождливо, на последните сончеви денови полека им доаѓа...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Исаура од „Преспав“ испрати силна порака до сите жени

Слободен Печат
„Блиску до себе. Чекор три… Прегледајте ги градите додека лежите, користејќи ја десната рака за проверка на левата града и обратно! Правете кружни движења со...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кармата заврши, сега е време за убави нешта: Октомври ќе биде најсреќен за овие знаци!

Слободен Печат
Октомври ќе донесе време на целосно блаженство на некои знаци во Зодијакот, што ќе означи крај на сите компромиси во кои сте биле принудени и...
Вести Економија Слајдер

Првото рочиште за стечајната постапка за „Еуростандард банка” закажано на 8 октомври

МИА Агенција
Стечајната постапка над должникот „Еуростандард банка” АД Скопје ќе ја води стечајниот управник Душко Тодевски од Скопје, а првото рочиште за испитување и утврдување на...
Вести Регион

Можно одложување на изборите во Црна Гора за октомври

Слободен печат
Поради ситуацијата со новиот коронавирус во Црна Гора, претседателот на Управниот одбор на Центарот за мониторинг и истражување, Златко Вујовиќ, смета дека изборите, кои се...