Затворени вратите на гробиштата кон Бутел и Ново Лисиче (ФОТО)

За време на денешниот празник христијанските гробишта ширум земјава останаа празни, а тоа беше и сликата која можеше да се забележи во Бутел и Ново Лисиче.

Гробиштат останаа празни поради одлуката за забрана за движење на Владата, а според која и за посетата на гробиштата, освен за погреби, важи од синоќа до 21 часот до понеделник до 05 часот.

Вратите кои водат кон гробиштата се под клуч.

Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат

 

Прочитајте и...  Изборниот ден неработен за сите граѓани

Прочитај повеќе

Право на глас имаат 1.814.263 граѓани

Слободен печат

Изборниот ден неработен за сите граѓани

Слободен печат

Предвремени парламентарни избори во Северна Македонија

Слободен печат

Вкупно активни 3.475 случаи на Ковид-19, најмногу заболени во Скопје и Тетово

Слободен печат

Сончево и топло време, температурата ќе се искачи до 32 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Медицинска сестра од Чиле се грижи за болните од ковид-19: После смената свири на виолина низ ходниците (ВИДЕО)

Слободен печат

Судот ја одби кауцијата за поранешната девојка на педофилот Епстин

Слободен печат

Американска компанија кон крајот на месецов ќе тестира вакцина врз луѓе

Слободен печат

Во Дебар досега направени над 1.100 тестови, позитивни 153 лица

Слободен печат

Португалската полиција пребарува бунари: Се сомневаат дека педофилот Брукнер таму ја фрлил Медлин Мекен

Слободен печат

На грчка граница се продаваат лажирани потврди за туристи што сакаат да ја преминат границата

Слободен печат