Запознајте го човекот кој има ПЕТ ЖЕНИ и 24 ДЕЦА (ФОТО)

Семејството Вилјамс во Роки Риџ во Јута, САД е многу поразлично од другите. Семејството има само еден татко, но пет жени и 24 деца кои живеат оддлено во два стана.

Бреди Вилијамс кој е на 49 годишна возраст стапил во брак со петте негови сопруги – Полиа, Робин, Розмариа, Нониа и Ронда.

-Не е толку комплицирано – изјавил тој за АБЦЊуз. –Ние се сакаме. Имаме просто нормален живот помножен со пет – додал тој.

Топ Чанел

Семејството вели дека децата ги научиле околу полигамијата и дека тоа придонесува нивниот став кон ова прашање да биде со друг пристап, помодерен.

Топ Чанел
Топ Чанел

 

Прочитајте и...  Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари

Виц на денот: Цариник

Слободен печат

Животна приказна на Алберт Ајнштајн: Имал проблеми со дислексија, семејството го сметало за бавен, а учителот тврдел дека од него ништо нема да биде!

Слободен печат

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Слободен Печат

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет + четиринаесет =

Прочитај повеќе

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Обрнете внимание: Пет најчести грешки кога се похува месо

Слободен печат

Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Слободен печат

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Слободен печат

Наши миленици: Данте

Слободен печат

Бебе од 10 месеци тежи повеќе од 15 килограми поради тешко нарушување во телото

Слободен печат