Замир Мехмети: Апасиев, односно „Че Гевара од Али Експрес“ е најголем губитник од политичката драма

Замир Мехмети Фејсбук
Активистот Замир Мехмети/ Фото Facebook Zamir Mehmeti

Активистот Замир Мехмети на својот Фејсбук профил напиша дека лидерот на Левица, Димитар Апасиев е најголемиот губитник од актуелната политичка драма во земјава. Тој го нарече Апасиев „Че Гевара од Али Експрес“.

„Че Гевара од али експрес ака Апасиев е најголем губитник од оваа политичка драма.“ напиша Мехмети.
Мехмети оценува дека Апасиев докажал дека е „политички потрчко на ВМРО-ДПМНЕ“.
„Човекот кој цел личен рејтинг го билдаше со антиалбански ставови се доведе до ситуација денес цел ден да моли и чека, замислете, еден пратеник Албанец за да му ја заврши работата“ додава тој.

 

Видео на денот