Tag : замир мехмети

Вести Македонија

Мехмети: Убаво ќе беше вицепремиерот да побара државното знаме да се постави во Мала Речица

Слободен печат
Поранешениот активистот и актуелен советник на генерален секретар на СДСМ, Замир Мехмети ја коментира инспекцијата на примената на Законот за употреба на јазици што ја...
Вести Македонија

Замир Мехмети: Павле набавува масло од канабис за да ги ублажи болките на неговата сестра

Слободен печат
Поранешниот активист кој беше дел и од „Шарената револуција“, Замир Мехмети, се огласи по низата напади и критики во врска со објавената аудио снимка на...