Заев откри која градоначалничка ја рекетирале Коки и Кики – Слободен печат
ВестиМакедонија

Заев откри која градоначалничка ја рекетирале Коки и Кики

Премиерот Зоран Заев во одговор што го даде на прашањето на пратеникот Антонијо Милошоски откри која градоначалничка од СДСМ била жртва на обид за рекет од сопственик на медиум.

– Немам намера да лустрирам претходни луѓе, но се знае за која градоначалничка се работи. Тоа е случај од пред една година, се барало локација за старечки дом и урбанизација, но надлежноста е на Советот, а општина Битола нема да прави измена на урбанистичкиот план – рече Заев.

На ова имаше реакција дека ја откри градоначалничката, на што тој рече дека е транспарентен и дека барњето на сопственикот на медиум било одбиено.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close