Tag : градоначалничка

Вести Регион

Уапсена поранешната градоначалничка на Книн

Слободен печат
Хрватската полиција денеска ја уапси поранешната градоначалничка на Книн, Јосипа Римац од Хрватската демократска заедница (ХДЗ), поради малверзации во Хрватски шуми. Станува збор за изградба...
Вести Македонија Слајдер

Градоначалничката Петровска: Битолчани почитуваат препораки – Широк Сокак е празен

Слободен печат
-Битолчани се однесуваат совесно и дисциплинирано. Имајќи предвид дека Широк Сокак е празен говори колку има дисциплина и почитување на препораките, изјави во „Утрински брифинг“...
Вести Македонија

ТЕНЗИЈА ПОМЕЃУ МАКЕДОНЦИ И ГРЦИ ВО АВСТРАЛИЈА: Тепачка во ресторан по објавената фотографија на градоначалничката

Слободен печат
Во тек е истрага за инцидент кој се случил на 17 декември во ресторанот „Ribs & Burgers“ во Саут Моранг, Австралија. Три мажи кои дошле...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Невиден гаф на градочалничката на Драч: Задоволни сме со 50 жртви

Слободен печат
Градоначалничката на Драч, Валона Сако, направи еден голем гаф во своето директно обраќање за Топ Чанел. Сако, во оваа прилика, веројатно по грешка изјавила дека...
Вести Свет

ОБОЕНА И ИШИШАНА: Градоначалничка во Боливија мета на бесот на демонстрантите (ВИДЕО)

Слободен печат
Десетици илјади луѓе ги преплавиле синоќа улиците во Ла Паза, во Боливија, каде имало голем судир на поддржувачите на претседателот и негови противници кои се...
Вести Свет

Демонстранти во Боливија со боја и ножици го „истурија“ гневот врз градоначалничка од власта

Слободен печат
Градоначалничка на мал град во Боливија беше нападната од демонстранти на опозицијата кои потоа ја влечеа боса низ улиците додека беше покриена со црвена боја...
Вести Свет

Богота првпат ќе има градоначалничка

Слободен печат
Во главниот град на Колумбија, Богота на вчерашните избори првпат е избрана жена на должноста градоначалник. Клаудија Лопез (49), кандидатка на Зелените и Демократскиот сојуз...
Вести Ви Препорачуваме Жена Магазин Македонија Слободна ТВ

ИНТЕРВЈУ Теута Арифи: Од домашните работи најмногу сакам да учам со децата (ВИДЕО)

Слободен печат
Теута Арифи, градоначалничката на Тетово, е првата жена на оваа функција која втор пат ја доби довербата на граѓаните на оваа Општина. Арифи во интервју...
Вести Македонија

Заев откри која градоначалничка ја рекетирале Коки и Кики

Мими Шушлеска Петкова
Премиерот Зоран Заев во одговор што го даде на прашањето на пратеникот Антонијо Милошоски откри која градоначалничка од СДСМ била жртва на обид за рекет...
Вести Свет

ПРВА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА АФРОАМЕРИКАНКА: Лајтфут застана на чело на Чикаго

МИА Агенција
Лори Лајтфут е избрана за градоначалник на Чикаго и таа е прва Афроамериканка на позицијата градоначалник на третиот најголем град во САД. – Со години...