• рекетирање

Најмалку 20 жртви во израелските напади врз Појасот Газа: Евакуиран и израелскиот Парламент

Најмалку 20 лица, меѓу кои девет деца, се убиени во синоќешниот израелски напад врз Појасот Газа, соопшти палестинското Министерство за здравство. Според светските агенции, во нападите биле повредени повеќе од 60 лица. Израелската армија соопшти дека бомбардирала тунел на Хамас на северот од Појасот Газа, во кој, како што се верува, имало голем број членови на таа организација, пренесува „Тајмс оф …

Најмалку 20 жртви во израелските напади врз Појасот Газа: Евакуиран и израелскиот Парламент Read More »