Димовски: Странските амбасади знаат дека десетици големи бизнисмени се рекетирани

Странските амбасади имаат информации кои бизнисмени се рекетирани, рече Илија Димовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашното издание од дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21.

-Десетици големи бизнисмени се рекетирани, не сите имаат пријавено во редовното Обвинителство, бидејчи не веруваат во него, но сите имаат пријавено во странските амбасади. Странските амбасади, точно знаат кој, на кого, колку пари на рака му има дадено- рече Илија Димовски.

Во студиото вечерва дебатираат Љупчо Зиков, Илија Димовски и Павле Богоевски.

Прочитајте и...  Филипче: Не очекуваме некакво изнанадување во смисла на поголем наплив на пациенти кои би биле хоспитализирани

Прочитај повеќе

Вкупно 682 лица денеска гласаат во Кичево, Македонски Брод и Пласница

Слободен печат

Во Прилеп гласаат 489 болни и немоќни меѓу кои и 44 штитеници од Домот за стари лица

Слободен печат

ДИК: Гласањето се одвива мирно и без никакви проблеми

Слободен печат

Франција им оддаде почит на сите кои се бореа против коронавирусот

Михаило Донев

Апел за заштита на новинарите и медиумските работници за време на изборниот процес

Слободен печат

Искористи ги летните викенди за брза и интересна преобразба на домот

СП.

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русија за прв пат бележи поголеми приходи од златото отколку од гасот

Слободен печат

Јапонски пратеник призна дека примил мито од кинеска компанија

Слободен печат

Франција со реципрочен одговор за Кина, го ограничи бројот на летови на кинески авио – компании

Слободен печат

Гласањето на болни и изнемоштени во Делчевско се одвива во најдобар ред

Слободен печат

Скандал на еден од најпрестижните британски универзитети: Десетина жени тврдат дека биле силувани (ФОТО)

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОГНОЗИ: Најлошото сценарио за Велика Британија е 120.000 мртви од Ковид-19 во вториот бран

Слободен печат