Димовски: Странските амбасади знаат дека десетици големи бизнисмени се рекетирани – Слободен печат
ВестиМакедонија

Димовски: Странските амбасади знаат дека десетици големи бизнисмени се рекетирани

Странските амбасади, точно знаат кој, на кого, колку пари на рака му има дадено- рече Илија Димовски.

Странските амбасади имаат информации кои бизнисмени се рекетирани, рече Илија Димовски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашното издание од дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21.

-Десетици големи бизнисмени се рекетирани, не сите имаат пријавено во редовното Обвинителство, бидејчи не веруваат во него, но сите имаат пријавено во странските амбасади. Странските амбасади, точно знаат кој, на кого, колку пари на рака му има дадено- рече Илија Димовски.

Во студиото вечерва дебатираат Љупчо Зиков, Илија Димовски и Павле Богоевски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close