За оваа БУЈНА ИНФЛУЕНСЕРКА полудеа славните фудбалери, а таа откри кои! (ФОТО)

инстаграм

Презгодната италијанска инфлуенсерка на Инстаграм ја следат 326 илјди луѓе, а за италијанските медиуми таа откри дека не и одолеале ниту бројни фудбалери.

„Многумина ми се јавуваат, но не само оние од Италија. Ме бараат преку Инстаграм, ме повикуваат на вечера или бараат бакнеж. Добивам пораки од фудбалери на Манчестер Сити и Баерн. Долга е листата“, призна таа.

https://www.instagram.com/p/B2uEXI8nU2-/?utm_source=ig_embed

Таа откри дека меѓу нејзините обожаватели се наоѓаат и Серхио Агуеро и Жером Боатенг, но италијанските фудбалери не сакаше да ги открие.

„Не би сакала да споменувам имиња, но можам да кажам дека најмногу ги има од фудбалскиот клуб Интер, пет или шест“, вели Флорина.

View this post on Instagram

Make Up @salvatoremichelehairmakeup

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

На прашањето дали меѓу нив е и Мауро Икарди таа одговори негативно.

View this post on Instagram

Señorita • ? dress @heleneboutique

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

„Не, тој е добар дечко. Ванда Нара е вистинска среќничка. Тој е згоден, верен и богат“, заклучи таа.

https://www.instagram.com/p/B1TYzBvI9pw/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Paraíso• #mykonos

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Видео на денот