ЗА ЕДНА ОБЈАВА ЗАРАБОТУВААТ ПО НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ ЕВРА: Ирина Шејк е најбараниот БИКИНИ МОДЕЛ, а овие дами и „дишат во вратот“ (ФОТО) - Слободен печат

ЗА ЕДНА ОБЈАВА ЗАРАБОТУВААТ ПО НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ ЕВРА: Ирина Шејк е најбараниот БИКИНИ МОДЕЛ, а овие дами и „дишат во вратот“ (ФОТО)

Ирина Шејк е прогласена за најдобра манекенка за костими за капење за оваа година, оваа мајка на едно дете се најде на врвот на овогодишната листа која ја состави компанија за производство на алишта и костими за капење.

View this post on Instagram

🍃 @intimissimiofficial

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Главен критериум било влијанието кое познатите манекенки го имаат на социјалните мрежи. Откриено е дека Ирина заработува до 60.000 фунти по објава на Инстаграм. Објавува фотографии на кои позира за престижните светски модни брендови.

Веднаш зад неа на листата е Александра Амброзио. Бразилската убавица просечно добива околу 150.000 лајкови по објава на Инстаграм. Таа оваа година покрена свој бренд за костими за капење.

View this post on Instagram

Summer is here ✨☀️✨ #SereiStyle #galfloripa

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Емили Ратајковски е трета на листата. По објава просечно добива околу два милиони лајкови. И покрај тоа, за оваа манекенка не сметаат дека има толку големо влијание бидејќи голем дел од нејзините следбеници се мажи.

 

View this post on Instagram

 

Felt like a princess thanks to @princessbermuda ✨ we loved it here so much 🇧🇲

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Прочитајте и...  Леташе во воздух и пееше: Наташа Беквалац во Белград направи концерт каков што не се памети! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Слободен печат

Прекрасната Ешли Грем повторно ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Слободен печат

Ниту родителите не би ја препознале: Антониа Гиговска го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − 8 =

Прочитај повеќе

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Слободен печат

Северина се огласи откако го отстрани презимето Којиќ! (ФОТО)

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен печат

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат