17 C
Скопје

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа

Проследете ја во живо прес-конференцијата на портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа.

Прочитајте и...  Ивановска: Неопходен е законот за потекло на имотот

Поврзани вести

Франција ги прекина сите летови со Бразил

Слободен печат

„Џонсон и Џонсон“ ја одложува испораката на вакцини во Европа, откако се појавија неколку случаи на згрутчување на крвта

Слободен печат

Мицкоски – Браун: Од големо значење е силната поддршка од „Конрад Аденауер” и ЦДУ

Слободен печат

Намалување на бројот на заразени со ковид-19, но смртноста е поголема за 6 проценти во однос на минатата недела

Слободен печат

Денеска се регистрирани 1 129 нови случаи на ковид-19, а починати се 27 лица

Слободен печат

Нови 3.572 случаи на коронавирус во Србија, починаа 35 лица

Слободен печат

Остави Коментар