13 C
Скопје

ВО ЖИВО од граничниот премин Табановце

Премиерот Зоран Заев, денеска е домаќин на делегација од Србија предводена од премиерката Ана Брнабиќ, чија посета на Македонија започнува со отворање на проектот за заедничко гранично управување на преминот Табановце-Прешево.

Publiée par Sloboden Pecat sur Lundi 26 août 2019

Поврзани вести

Вучиќ: Вложија повеќе од 1,2 милијарди евра за да ме срушат од власт

Филипче: Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“

Слободен печат

Откриена е позадината на големата израелска акција: „Веста за инвазијата беше стапица“

Ерменија побара воена помош од Русија поради тензиите со Азербејџан

Горан Наумовски

Словенија го постави израелското знаме на зградата на Владата

Горан Наумовски

Поранешен припадник на зелените беретки во САД осуден за шпионажа во полза на Русија 

МИА Агенција

Остави Коментар