ВО ЖИВО: Делириум на плоштадот „Македонија“, илјадници луѓе ги пречекаа фудбалерите

Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Плоштадот „Македонија“ вечерва е преполн – илјадници луѓе се собраа да ги пречекаат македонските фудбалери, кои попладнево пристигнаа од Италија по историската победа во Палермо.

Погледнете каква е атмосферата на плоштадот:

Видео на денот