1 C
Скопје

Во последното деноноќие од Ковид-19 почина 24-годишно лице

Во последните 24 часа од Ковид-19 починаа вкупно осум лица, помеѓу кои е и 24-годишен пациент, а засега не е познато дали имал хорнични здравствени проблеми.

Според официјалните информации, на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починати се тројца пациенти, од кои едниот е на 24 години, додека другите двајца се постари лица од 63 и 64 години.

Прочитајте и...  Поради ширењето на мутираниот коронавирус каталонската Влада ги одложи изборите

Поврзани вести

Армин Лашет е наследник на Меркел во ЦДУ

Слободен печат

Затворен објект во Куманово заради непочитување на работното време

Слободен печат

Маричиќ: Коруптивното однесување е најчесто организирано

Слободен печат

Рускоска: Судски курир не доставил 1.500 платни налози, потребно е пошироко прочистување на судството

Слободен печат

Во Скопје казнети 219 возачи, 18 возеле без дозвола

Слободен печат

Бесплатно скијање во битолскиот скијачки центар „Нижо Поле”

Слободен печат

Остави Коментар