ВИДЕО: Влаховиќ двоен стрелец во победата на Јувентус

фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Денеска во рамките од 26 коло во Серија А фудбалерите на Јувентус на домашен терен со 3:2 го совладаа Фросиноне.

Во првото полувреме видовме дури четири голови, во третата минута „Старата дама“ стекна предност со погодокот на Влаховиќ.

Следуваа два погодоци на гостите, најпрвин израмни Кедира во 14, па за 2:1 се погрижи Брешианини во 27 минута.

Српскиот репрезентативец Влаховиќ по втор пат се запиша во листата на стрелците за израмнување во 32 минута.

Домаќините дојдоа до триумфот во финишот од средбата (90+5`) преку Ругани, по асистенцијата на на Влаховиќ.

На табелата Јуве е на втората позиција со 57 бодови, шест помалку од водечкиот Интер, со напомена дека миланските „нераѕури“ имаат два меча помалку. Фросиноне после 15 пораз (четврти по ред) сезонава е на 16 место со 23 бодови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот