• душан влаховиќ

Србија го скрати списокот, без Влаховиќ во Лигата на нации

Селекторот на српската фудбалска репрезентација, Драган Стојковиќ го објави конечниот список за претстојните натпревари во УЕФА Лигата на нации. На списокот го нема играчот на Јувентус, Душан Влаховиќ. Таквата одлука е донесена со цел напаѓачот да се опорави од повреда која ја влече подолго време и затоа српскиот стратег не сака да ризикува. Првиот меч …

Србија го скрати списокот, без Влаховиќ во Лигата на нации Read More »