ВИДЕО: Снимки од движењето на возилото во кое била киднапираната Вања

фото:screenshоt, видео од „Порталикс“

Први снимки од безбедносните камери протекоа во јавност. „Порталикс“ успеал да ги добие снимките од камери поставени на приватен објект, кои покажуваат како поминува прво возилото „рено канго“, а потоа и украдениот „цитроен“.

Според порталот, во возилото има две лица со црни капи. Возилото на оваа улица која е многу фреквентна, минало во 7-55. За да не застане, иако камион вози во рикверц, „цитроенот“ скршнува и продолжува по патот.

Исто така, според порталот, возилото е запалено во 9-37 минути.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот