ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Серена Вилијамс ужива во својата пауза од тенисот на наубав можен начин. 39-годишната тенисерка се повлече од второто коло на „Roland Garros“ поради повреда, а нејзиниот процес на опоравување очигледно вклучува задолжителни караоке сесии со нејзината ќерка Олимпија.

Instagram

Обожавателите на Серена од самото раѓање на Олимпија, станаа нејзини инстант обожаватели. Серена на својот Инстаграм профил, од време на време, знае да ги израдува своите следбеници со по некоја фотографија или видео.

Најновото видео што го сподели со својата 3-годишна ќерка, стана вирален хит на Интернат. Во видеото мајката и ќерката уживаат во својата караоке сесија. Тие на многу несекојдневен начин уживаа во песна од детската ТВ серија „Paw Petrol“, а нивната изведба е преслатко за да се пропушти. 

На тој начин, обожавателите се задоволни гледајќи како дуото мајка и ќерка се забавуваат, а од друга страна, и Серена, може да се радува гледајќи колку позитивни реакции добива секоја нејзина објава

Прочитајте и...  Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Поврзани вести

Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Слободен Печат

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Бодибилдер се ожени со секс кукла – Се запознале во бар, а после 8 месеци „врска“ ја запросил

Слободен Печат

ФОТО: Уна Чолиќ, Миа Бјелогрлиќ, Ела Дворник… Погледнете какви ќерки имаат познатите личности од Балканот

Слободен печат

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian