• Серена Вилијамс

ФОТО | Љубов од трибини: Еве кој ги бодри тенисерките на Вимбелдон

Започнат е Вимбелдон, најпознатиот светски тениски турнир и најдобрите тенисерки од светот кои се надеваат на титули се во Лондон. Од трибините ќе ги бодрат нивните згодни момчиња и сопрузи, пренесува „Daily Mail“. Кортни Дафус Девојка: Хедер Вотсон, 163-та во светот Фудбалерот кој играше за „Евертон“ е во врска со британската тенисерка Хедер Вотсон, нешто …

ФОТО | Љубов од трибини: Еве кој ги бодри тенисерките на Вимбелдон Read More »