13 C
Скопје

Tag : Серена Вилијамс

Останатo Спорт

Ѓоковиќ се израмни со Серена Вилијамс и тргна по рекордите на Навратилова и Граф

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 319 недела на чело на АТП ранг листата со што се израмни со Серена Вилијамс кога исто толку недели беше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Серена Вилијамс на тенискиот терен, но овој пат во друштво на нејзината ќерка: Дали малата Олимпија ќе ја наследи нејзината мајка?

Слободен печат
Американската тенисерка Серена Вилијамс сподели неколку убави моменти од нејзината семејна куќа пред неколку дена, кога со нејзината ќерка Алексис Олимпија Оханијан во гламурозно издание...
Останатo Спорт

Мастерсот во Мајами се послаб, и Серена се повлече

Слободен печат
Серена Вилијамс денеска одлучи да се повлече од настапот на Мастерсот во Мајами. Таа последна во низата тенисери и тенисерки кои одлучија да не настапат...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Дали солзите на Серена најавуваат крај на кариерата: Не знам…

Слободен печат
39-годишната американска тенисерка во ловот по израмнувањето на рекордот на Маргарет Корт од 24 грен слем титули во поединечна конкуренција, беше запрена во полуфиналето на...
Останатo Спорт

Австралија Опен: Наоми Осака преку Серена во финалето

Слободен печат
Јапонската тенисерка Наоми Осака ја совлада Серена Вилијамс во два сета со 6:3,6:4 во полуфиналето на Австралија Опен. Ова беше трет меѓусебен дуел помеѓу двете...
Останатo Спорт

„Австралија опен“: Ѓоковиќ четвртфиналист, Халеп закажа меч со Вилијамс

Слободен печат
Првиот светски рекет денеска во осминафиналето на грен слем турнирот во Мелбурн го совлада Милош Раониќ со 7:6, 4:6, 6:1 и 6:4. Новак Ѓоковиќ дојде...
Останатo Спорт

Сензација на „Австралија опен“, елиминиран вицешампионот

Слободен печат
Григор Димитров обезбеди место помеѓу најдобрите осум тенисери на грен слем турнирот во Мелбурн откако убедливо 3:0 во сетови го елиминираше третиот носител, Доминик Тим,...
Останатo Спорт

Австралија Опен: Зверев загуби сет и кршеше рекет, Монфилс загуби и плачеше

Слободен печат
Најголемото изненадување во првото коло го направи финскиот тенисер Емил Русувуори кој го елиминира поранешниот шести тенисер на светот, Гаел Монфилс кој по поразот не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Слободен Печат
Серена Вилијамс ужива во својата пауза од тенисот на наубав можен начин. 39-годишната тенисерка се повлече од второто коло на „Roland Garros“ поради повреда, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тенисерката Серена Вилијамс: Не сум доволно платена и се чувствувам потценета

Слободен Печат
Серена Вилијамс (39) проговори за свите искуства како професионална тенисерка и призна дека се чувствува „недоволно платена и потценета“ во споредба со нејзините „бели“ колеги...