19 C
Скопје

ВИДЕО: Роналдо и Јувентус не се откажуваат од титулата

Фудбалерите на Јувентус со 3:0 го совладаа Кротоне во последниот натпревар од 23. коло во Серија А и ја продолжија трката да фатат приклучок лидерот на табелата, Интер. „Старата дама“ сега има 45. бода, осум помалку од Интер, но во исто време има и натпревар помалку од „нераѕурите“.


Резултатот го отвори Кристијано Роналдо со голот во 38. минута по одличната асистенција од Алекс Сандро. Во последните моменти од првото полувреме, Јувентус поведе со 2:0 и повторно стрелец беше Роналдо, овој пат по асистенција на Арон Рамзи.

Во второто полувреме, фудбалерите на Јувентус ја продолжија доминацијата и таквата игра ја крунисаа со нов гол. Овој пат стрелец беше Вестон Мекени во 65. минута од натпреварот.

Прочитајте и...  Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Поврзани вести

Павлов: Тренинг кампот во Дубаи е полн погодок

Зоран Спасоски

Спортскиот директор на КФСМ, Тодор Гечевски за неуспехот на квалификациите за ЕП 2022: Ни недостигаше малку среќа, но иднината ветува

Сака слободно да трча: Олимписка шампионка на суд за човекови права!

Слободен печат

Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Слободен печат

Гордоста на Милан и Интер во легенда, Црвена звезда има чест уште еднаш да го почувствува „Сан Сиро“!

Слободен печат

Леонарди ги потврди преговорите: Наскоро одлука за Мбапе и Нејмар!

Слободен печат

Остави Коментар