ВИДЕО | Потврдена е втора сезона! Легендарната серија „Squid Game“ ќе добие свое продолжение

squid games 2
Фото: Принтскрин / Instagram

Создавачот на серијата „ Squid Game“ Хуанг Донг-Хјук се огласи со нови вести кои сите нетрпеливо ги очекуваа!

Додека го имаше своето појавување црвен килим, режисерот Донг-Хјук на настанот ја објави веста која целата светска публика се надеваше да ја слушне, потврдувајќи ги шпекулациите за продолжение на најновата хит-серија која го обзеде светот – сепак ќе има втора сезона од „Squid Game“.

„Па, имаше многу притисок, многу голема побарувачка, и многу љубов за втора сезона. Па јас скоро се чувствувам како да не ни оставате друг избор“, изјави Хуанг.

Хуанг, кој ја напиша, создаде и изрежира серијата која никого не остави рамнодушен, не се двоумеше да изјави дека веќе размислува и ја замислува иднината на серијата за новото издание.

„Но, јас би рекол дека дефинитивно ќе има втора сезона. Во мојата глава е во моментов. Во моментов сум во процес на планирање. Но, навистина мислам дека е многу рано да се каже кога и како ќе се случи тоа.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gossip Room (@gossiproomoff)

Додека сè уште е рано за детали за тоа која игра нè очекува следно, добро е да се знае со каква намера ќе ни биде раскажана.

„Но ќе ви го ветам ова: Кога ќе се вратиме, ќе направиме нешто за светот“

 

Видео на денот