Tag : потврдено

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Вести Македонија Слајдер

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче денес на прес-конференција во Владата потврди дека во Македонија е регистриран првиот случај на новиот коронавирус. Станува збор за пациентка родена...
Еспресо Шоу биз

Конечно потврдено – Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс го чекаат третото дете

Слободен печат
Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс, кој пред неколку дена беше прогласен за најплатениот глумец на светот, па за него и тоа како се зборува овие...