21.8 C
Скопје

ВИДЕО: Патиштата во Хрватска блокирани од снег, повеќе сообраќајки на автопатот Риека-Загреб

Заради силниот снег кој паѓа во Хрватска, дошло до повеќе сообраќајни несреќи на автопатот А6 Риека-Загреб заради што е отежнат сообраќајот. 

На некои делови од автопатот се создале колони долги и околу два километра, наведуваат тамошните медиуми.

Притоа, воведени се забрани за камиони со приколки и полуприколки, а сите други возила мора да имаат зимска опрема на патиштата во Горски Котар.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар