24.8 C
Скопје

ВИДЕО: Наместо само кафенце со Вучиќ, нобеловецот Хандке доби орден

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска  на истакнатиот австриски писател Петер Хандке му врачи орден – Караѓорѓева ѕвезда од прв степен.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар