ВИДЕО+ФОТО: Лила Филиповска ужива летајќи со балон во Кападокија

Фото: Инстаграм

Популарната македонска водителка Лила Филиповска знае како да ужива. Таа отпатува во Кападокија, Турција каде ужива гледајќи ги неверојатните пејсажи летајќи со балон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Лила на својот Инстаграм профил се пофали дека е сместена во хотел од вистинска карпа, какви што се всушност сите таму, а тоа можете да го погледнете во нејзиното видео…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

„Дури денес ми стана јасно зошто луѓето од целиот свет доаѓаат во Кападокија. Постојат многу начини да се доживее адреналин, но тврдам дека ова е еден од најубавите. Изгрејсонце на кое според легендата играат самовилите во “Долината на љубовта” нестварен поглед на чудото на природата и чувството дека лебдиш е причина ова доживување никогаш да не го заборавиш. Најбитни се временските услови. Најголем непријател ветрот“, напишаа таа покрај објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

„Пред две години со мојот другар не успеав да летам ама овојпат ме посака среќата. Времето беше идеално како пролет и многумина како мене уживаа. Во моментов тука има 250 балони од 25 компании а сѐ започнало со само еден балон на еден шведски брачен пар во 1991. Останатото е историја….Да , има многу причини да се посети Кападокија ама ова е една од најубавите„, напиша Лила на својот Инстаграм профил.

Таа се пофали и со неверојатната атмосфера таму…. „Едно кратко уживање во вечерната магија на најуникатната долина Кападокија“, порача Лила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Видео на денот