• балон

ВИДЕО | Хорор во Албукерки: Корпа од балон удри во далекувод, само едно лице го преживеа падот, четворица загинаа

Четири лица загинаа, а едно се наоѓа во критична состојба откако корпа на туристички балон денеска се урна во Албукерки, во американската сојузна држава Ново Мексико, соопштија локалните власти. Балонот се закачил на далновод некаде по 7 часот по локално време, а корпата со патниците се откачила од балонот и паднала, објави АБЦ њуз. UPDATE: …

ВИДЕО | Хорор во Албукерки: Корпа од балон удри во далекувод, само едно лице го преживеа падот, четворица загинаа Read More »