ВИДЕО + ФОТО: Гоца Тржан и Раша кажаа „ДА“ пред Бога

гоца тржан
ФОТО: Инстаграм

Пејачката Гоца Тржан и Раша Новаковиќ стапиле во брачна заедница пред Бога. Тие тајно организирале црковна венчавка.

 

Пејачката се огласила на својот инстаграм-профил со споделување на фотографии од церемонијата во црквата. Настанот делува приватен, со неколку сведоци, торта со „стаклена“ глазура и првото соопшение доаѓа од „устата“ на невестата.

Гоца е облечена во елегантел бел костум со бела шапка и нежен превез, додека Раша носи темен костум.

Парот се венчал со 2015 година, а сега тоа го направиле и во црква.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan)

Видео на денот