4 C
Скопје

ВИДЕО: Браун во последната секунда ѝ пресуди на Црвена звезда!

Кошаркарите на Фенербахче триумфираа против Црвена звезда со резултат 73:71 во рамките од 18 коло во Евролигата.

Херој на турската екипа беше поранешниот играч на белградските „црвено-бели“ Лоренцо Браун кој реализираше во последната секунда од натпреварот.

За српскиот претставник прв стрелец беше О`Брајант кој се истакна со „дабл-дабл“ учинок од 17 поени и 10 скока. На спротивната страна по 13 поени имаа Пјер и Браун.

Фенер после осмата победа, трета по ред, се наоѓа на 12 место на табелата (8-10), додека Црвена звезда е на 15 позиција (6-12).

Лидер е ЦСКА Москва (12-3), пред Реал Мадрид (12-5) и Барселона (11-6), а четвртопласиран е Баерн (11-6).

Прочитајте и...  ЛШ: Шанса за поправен, Вардар денеска против норвешкиот Елверум

Поврзани вести

Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Слободен печат

ВИДЕО: Фановите на Интер со огномет и порака на кирилица го пречекаа Дејан Станковиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Абрамович има нова играчка вредна 500 милиони евра

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Остави Коментар