• Евролига

Заедно со Антиќ беа шампиони во Евролигата, Спанулис објави крај на кариерата!

Василис Спанулис објави дека заминува во кошаркарска пензија, иако сонот на грчките навивачи беше тој да настапи за репрезентацијата во олимписките квалификации летово. Искусниот плејмејкер одлучи дојде време да каже „крај“. Иако доби повик за настап во квалификациите, поради повреда остана само надежта дека би можел да учествува во Токио доколку Грција се избори за …

Заедно со Антиќ беа шампиони во Евролигата, Спанулис објави крај на кариерата! Read More »