ВИДЕО: Бивол направил хаос на улиците во Кина, седум лица ранети

Бивол напаѓа луѓе во Кина
Бесен бивол напаѓа луѓе во Кина/ Фото Twitter Screenshot

На социјалните мрежи се појави видео од кинескиот град Јулин, на кое се гледа како бивол бега низ градот, соборува жена од скутер и ранил уште седум други пред да биде запрен, пренесува Дејли Меил.

Полицијата го убила биволот, како што пишуваат медиумите, откако тој ја бутнал жената од скутерот среде раскрсница, влетал низ блиската продавница и трчал низ градските улици додека полицијата не отворила оган врз него и не го убила.

Биволот избегал од камион на локалниот пазар, додека работниците истоварувале храна на блискиот штанд.

Видео на денот