12.8 C
Скопје

Tag : скутер

Кошарка Спорт

Навивач со скутер го пренесе Ѓорѓевиќ до сала, тој му се оддолжи со победа над Милано

Слободен печат
Поранешниот селектор на Србија, а сега тренер на Виртус Болоња, Александар Ѓорѓевиќ, на интересен начин пристигна во салата пред одигрување на третиот натпревар од финалето...
Хроника

Загина битолчанец откако со електричен тротинет удри во возило

Слободен печат
Вчера попладне, 26-годишен битолчанец загина откако управувајќи го својот електричен тротинет, имал судар со автомобил, информира МВР. -На 29.07.2020 во 13.49 часот се случила сообраќајна...
Вести Регион

ПОЛНОЌНА ПРЕСМЕТКА ВО БЕЛГРАД: Убиец на скутер изрешетал 28-годишник

Слободен печат
Едно лице било убиено, а друго е полесно повредено при пукање синоќа во Белград, соопштила Брзата помош, пренесува „Курир.рс“. Непозната личност на скутер пукала повеќе...