ВИДЕО: Бивол направил хаос на улиците во Кина, седум лица ранети

На социјалните мрежи се појави видео од кинескиот град Јулин, на кое се гледа како бивол бега низ градот, соборува жена од скутер и ранил уште седум други пред да биде запрен, пренесува Дејли Меил. VMoment escaped buffalo rams woman off her scooter before injuring seven in rampage through Chinese city that ended with police …

ВИДЕО: Бивол направил хаос на улиците во Кина, седум лица ранети Read More »