Вардарци во „ол-стар“ тимот на Лигата на шампионите

Гласаа тренерите на сите екипи кои оваа сезона ќе бидат дел од најголемото ракометно натпреварување, а двајца играчи од Вардар се најдоа во најдобриот тим, тие се Тимур Дибиров како лево крило и Даинис Кристопанс како десен бек.

Вака изгледа најдобриот тим во новата сезона на ЛШ:

Голман: Никлас Ландин (Кил)

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Лев бек: Микел Хансен (ПСЖ)

Среден бек: Лука Циндриќ (Барселона)

Десен бек: Даинис Кристопанс (Вардар)

Десно крило: Блаж Јанц (Келце)

Пикер: Лудовик Фабрегас (Барселона)

Тренер: Талант Душебаев (Келце)

В сабота (14 септември) ќе стартува мисијата одбрана на европската титула за екипата на Вардар. Гостување во Франција кај Монпелје, натпреварот е закажан од 17:15 часот. Дуелот можете да се гледа во живот на Арена Спорт 3 и МРТВ.

Прочитајте и...  Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Претходно пивотот на „црвено-црните“, Стојанче Стоилов во интервјуто за официјалната страна на ЛШ зборуваше за минатата сезона и за очекувањата од новата натпреварувачка 2019/20.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат