• монпелје

Официјално: Португалецот Дуарте од следната сезона во Вардар

За следната сезона нов играч во Вардар ќе биде португалскиот интернационалец Жилберто Дуарте кој потпиша договор со актуелниот македонски првак. Тој игра на позицијата лев бек, а доаѓа од екипата на Монпелје од Франција. Дуарте (197 см. 31 год.) е првиот Португалец што ќе настапува за Вардар. Со Монпелје играше сезонава во Лигата на шампионите …

Официјално: Португалецот Дуарте од следната сезона во Вардар Read More »