Tag : монпелје

Спорт Фудбал

Шок во Франција, фудбалер во кома – заболен од корона

Слободен печат
Фудбалерот на францускиот прволигаш Монпелје, Жуниор Самбиа се наоѓа во индуцирана кома поради коронавирусот. Фудбалерот на Монпелје пред три дена беше примен во болница поради...
Ракомет Спорт

Пик Сегед е противникот на Вардар во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат
После поразот од Монпелје и освојувањето на шестото место во групата „Б“, екипата на Вардар го дозна и противникот во осминафиналето од ракометната Лига на...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Алушовски потврди: Борко ќе биде новиот голман на Вардар!

Слободен печат
После натпреварот против Монпелје, тренерот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стефче Алушовски потврди две нови имиња во тимот. Станува збор за репрезентативниот голман Борко...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Тоа е спортот, колку пари, толку музика!

Слободен печат
Денеска во СЦ „Јане Сандански“ се судрија последните два европски шампиони, нашиот РК Вардар и Монпелје од Франција. Во овој дуел кој беше натпревар од...
Ракомет Спорт

Вардарци со пораз од Монпелје ја завршија групната фаза во ЛШ (ФОТО)

Слободен печат
Во последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, Вардар во СЦ „Јане Сандански“ беше совладан од францускиот клуб на Монпелје со 27:31. Убав...
Ракомет Спорт

И покрај препораката, младите фанови и во тешки моменти го бодрат Вардар!

Слободен печат
Владата в петок на седница препорача на сите спортски собири до 6 март да нема публика поради коронавирусот. Донесе препорака сите спортски настани предвидени викендов...
Спорт Фудбал

ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

Слободен печат
Вардар против Монпелје денеска ќе го игра последниот натпревар од групата „Б“ во Лигата на шампионите, а викендов воедно ќе го дознае и ривалот во...
Ракомет Спорт

Мечот Вардар-Монпелје ќе се игра со ПРИСУСТВО на публика, но има препорака!

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион ги известува сите што купиле билети за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу екипите на Вардар и Монпелје закажан за сабота...
Спорт Фудбал

Погледнете ја најновата мајсторија на Нејмар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 17. коло во „Лига 1“ екипата на ПСЖ ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Монпелје со резултат 1:3. После првото полувреме...
Ракомет Спорт

Скубе во идеалниот тим на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот поединец на дуелот во Монпелје и најдобар стрелец во тимот на европскиот шампион, Сташ Скубе, заслужено и очекувано се најде во изборот на најдобрите...