Вардар со успешен тест пред натпреварите во Втората лига

Вардар им се заблагодарува на сите добронамерни, потврдувајки ја зацртаната цел на клубот за враќањето на старите позиции/Фото: fkvardar.mk

Фудбалерите на Вардар гостуваа во Кочани кај екипата на ФК Осогово како подготовка за новата сезона во Втората лига.

Овој пријателски натпревар го добија скопските „црвено – црни“ oд Скопје со конечен резултат 2:0.

Уште по првото полувреме беше решен победникот на овој контролен меч, уште во петтата минута преку Филип Петковски, Вардар дојде до предност.

Кон крајот на првиот дел, односно во 37 минута Дејан Блажевски стрелаше прецизно од белата точка за поставување на конечниот епилог.

Новата натпреварувачка сезона во 2МФЛ (2021/22) се очекува да стартува идната недела, а паровите за првото коло се уште не се познати.

Видео на денот