Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Вдовицата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса, одлучи да ја тужи компанијата „Island Express Helicopters“, бидејќи поради пилотот кој управуваше со нивниот хеликоптер во непогодни временски услови, починаа нејзиниот сопруг Коби, ќерката Џиана и уште 7 луѓе.

Вчера во „Staples Center“ во Лос Анџелес беше одржана комеморација за Коби и Џиана Брајант, а емотивниот говор на Ванеса ги растажи сите. Ванеса посвети речиси 10 минути зборувајќи за својата миленичка, 13-годишната Џиџи, за која изјави дека карактерно и физизички беше нејзина копија, како и дека нејзината поврзаност со татко ѝ со кого и загина, беше нешто што не може да се опише со зборови. Потоа Ванеса Брајант преполна со емоции започна да зборува и за Коби.

Покрај тоа што медиумите ширум светот пишуваат за комеморацијата, исто така се пишува и за тужбата која Ванеса ја поднесе против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој починаа 9 луѓе, меѓу кои Коби и Џиџи. Во тужбата која е поднесена стои дека пилотот Ара Зобајан, кој исто така го загуби животот во летот, бил невнимателен и безобзирен во такви услови, како и дека требал да донесе одлука да се прекине летот. Покрај тие две работи, во тужбата стои дека Зобиан бил невнимателен на дури 8 различни начини, вклучувајќи го и тоа што погрешно го проценил времето и летањето во такви услови за кои не бил спремен.

Прочитајте и...  Манекенка слави бизарна годишница: Да живеат моите силикони, но не и забите! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 8 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Модните комбинации на Меган Маркл кои Британците сè уште не можат да ѝ ги простат! (ФОТО)

Еспресо

Ѕвездата на серија „Изгубени“ го победи коронавирусот: Оваа болест е различна од сите други! (ВИДЕО)

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 7 ДЕЛ, овојпат во соработка со Центарот за ран детски развој „Мара Бубамара“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Слободен Печат

Родени се Марвин Геј, Горан Каран и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали е сигурно да се носи хируршка маска повеќепати и на кој начин да ја исперете платнената?

Слободен печат

Баба Ванѓа на смртната постела: Насекаде околу нас ќе има корона

Слободен печат

Дневен хороскоп за четврток, 2 април: Дознајте какви предизвици ве очекуваат денеска!

Слободен печат

Виц на денот – Одмор од работа

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ откри која е нејзината најголема животна грешка!

Васко Спасоски

Сестрите Кардашијан се ИСТЕПАА ПРЕД КАМЕРИТЕ – Погледнете какви гребаници заработи Ким (ВИДЕО)

Слободен печат