9 C
Скопје

Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без струја ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сарај.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја утре од 8 до 10 часот ќе бидат корисниците од бул. „Партизански одреди” згр. бр. 149 (Порта Влае) во Општина Карпош, а од 10 до 13:30 часот, дел од с. Кондово во Општина Сарај.

Во четврток, како што информираат од РЦУК Скопје, без струја од 9 до 12 часот, ќе бидат дел од ул. „Антон Панов” од бр. 53 до бр. 59 во Општина Гази Баба,  а од 9 до 12:30 часот, дел од с. Арачиново ( во околината на горната џамија ) во Општина Арачиново.

Од 10 до 13:30 часот во четврток без струја ќе останат корисниците од ул. „Елисие Поповски Марко” од бр. 1 до бр. 29, ул. „Шарски Одреди” од бр. 1 до бр. 7, ул. „Козара” од бр.11 до бр. 26 и ул. „Мајка Тереза” од бр. 12 до бр. 20 во Општина Центар.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Д-р Митов: мРНА вакцината за некоја година веројатно ќе ја видиме како лек за малигните болести

Поврзани вести

Добри вести од Русија: Не е регистриран ниту еден случај на тромбоза по примање на вакцината „Спутник В“

Слободен печат

МГ Фешн: Сакаме да инвестираме во парк и фонтана со површина колку градскиот плоштад на паркингот кај Холидеј ИН

СП.

ВИДЕО | Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Слободен печат

Турски суд нареди ослободување на новинарот Ахмет Алтан

Слободен печат

Ново истражување носи лоши вести: Бразилскиот вид се менува за да ја намали ефективноста на вакцините

Слободен печат

Вучиќ ја назначи Невена Јовановиќ за нов амбасадор на Србија во Северна Македонија

Слободен печат

Остави Коментар