Унгарскиот Парламент гласаше „за” прием на Македонија во НАТО – Слободен печат
ВестиМакедонија

Унгарскиот Парламент гласаше „за” прием на Македонија во НАТО

На гласањето се изјаснија 153 пратеника кои едногласно гласаа „за" и ја поддржаа ратификацијата, соопштија од Кабинетот на Џафери.

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на покана на претседателот на Националното собрание на Унгарија, Ласло Ковер, денеска присуствуваше на чинот на ратификација на Протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО од страна на Националното собрание на Унгарија.

На гласањето се изјаснија 153 пратеника кои едногласно гласаа „за” и ја поддржаа ратификацијата, соопштија од Кабинетот на Џафери.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close