18 C
Скопје

Tag : Протокол

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пратениците позитивни на ковид-19 го следеа протоколот од Џафери и препораките од Комисијата за заразни болести

Марина Дамческа
Според дополнението на протоколот број 02-2342/1 од 30.07.2020 година за спроведување на гласање за пратеници кои се наоѓаат во домашна самоизолација, испратен до Комисијата за...
Вести Свет

Политико: Урсула фон дер Лајен обвинета за кршење на дипломатскиот протокол

Слободен печат
Претседателката на Европската комисија Урусла фон дер Лајен се соочува со критики, откако јавноста дозна дека портапролот на Еврокомисијата Бјорн Сајберт наместо неа ја одбил...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Објавени деталите од протоколот за седиштето на претседателката на Европската Комисија: Анкара тврди дека распоредот е направен по барање на ЕУ

Слободен печат
Дипломатскиот инцидент „Софагејт” и притисоците од јавноста ги наведоа службите на претседателот на Европскиот совет да ги објават деталите од протоколот на посетата на двајцата...
Вести Македонија

Арсовски: Пописот 2021 ќе се спроведе, гаранција се строгите протоколи

Слободен печат
Сите активности се одвиваат во насока на тоа дека Пописот 2021 ќе се спроведе. Гаранција дека нема да има потреба од одлагање е строгиот протокол,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

Досега се самопопишале 51.934 лица: Теренскиот попис на отворено или пред врата на домовите каде што има услови

Слободен печат
Доколку постојат услови, треба да се користи секоја можност за попишување во двор, на тераса, веранда, со задолжително носење на заштитна маска (КН95) и растојание...
Вести Македонија

Заев: Нема причина за одложување на пописот

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев не гледа причина да се одложи спроведувањето на пописот, бидејќи, како што нагласи, тој се организира по сите протоколи за заштита. Резултатите...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Кенан Мандра, нутриционист: Липосукциска исхрана – нов, современ пристап кој е подобар од диета

Ј.К.Д
На современиот човек му треба мотивација, а липосукциската исхрана дава резултати во првите 24 часа, и тоа на вистинските места. За само 14 дена може...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ИНТЕРВЈУ Муамед Сејдини: Пандев е голем човек, ВАР бара огромни средства, не одиме со „бело знаме“ на ЕП!

Фидан Коминовски
Пандемијата на коронавирусот воглавно го „диктираше“ и спортот годинава, се одложуваа многу големи настани, а помеѓу нив и клучните натпревари за македонската А репрезентација за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата е бесна: Персоналот го одби нејзиното барање и за прв пат по 33 години ќе се менува протоколот

Слободен Печат
Персоналот на кралицата Елизабета Втора го одбил нејзиното барање да се затворат во изолација со неа и нејзиното семејство на четири недели. Кралицата Елизабета Втора...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Состојбата со коронавирусот се стабилизира: Земјите од регионов ќе изработат протокол за отворање на границите

Слободен печат
Во земјава во претходното деноноќие се регистрирани 89 нови случаи со Ковид-19 од направени 1.529 тестирања. Починати се седум пациенти, а оздравени 215 лица. Во...