Убиство во скопското село Инџиково

Во жртвата било пукано со пиштол. Во него пукал еден од разбојниците кои сакале да го ограбат.

Синоќа пред полноќ 49 годишниот И.А. бил убиен со куршум глава пред сопругата и роднини во својата куќа во скопската населба Инџиково од страна на разбојници кои дошле да го ограбуваат. Убиството е извршено во куќа на улицата „Шамак“ околу 23 часот. Две непознати лица маскирани со фантомки вооружени со пиштол влегле во ходникот од куќата. Насила жртвата ја натерале да легне на подот заедно со сопругата.

Откако И.А им кажал дека нема пари и дека има само возило џип во дворот и дека може да го земат, едно од лицата истрелал и го погодил во пределот на главата, по што заминале во непознат правец.  Од страна на доктор од Итна помош констатирана е смрт на И.А на самото место.

Прочитајте и...  УНХЦР: Околу 100.000 бегалци во Тиграј ќе останат без храна

Поврзани вести

Повеќе од 1.300 луѓе биле погрешно информирани дека се позитивни на ковид-19

И.И.

Хрватски пратеник сподели фотографија од жени наредени пред Зара, била лажна, но не толку далеку од вистината

Слободен печат

ВИДЕО: Трамп одржа уште една новинарска лекција: Никогаш не зборувајте на претседателот на таков начин

И.И.

Вандализам во Охрид: Оштетен споменикот на жртвите од несреќата на бродот „Илинден”, МНР со осуда на инцидентот

Слободен печат

Тројца странски државјани уапсени на Косово во врска со убиство во Босна и Херцеговина

Илинка Иљоска

Заев под „вкрстен“ оган

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian