Tag : скопското

Вести Хроника

Убиство во скопското село Инџиково

Слободен печат
Синоќа пред полноќ 49 годишниот И.А. бил убиен со куршум глава пред сопругата и роднини во својата куќа во скопската населба Инџиково од страна на...
Хроника

Во судар загина момче од скопското село Јурумлери

Синоќа во 23.45 часот било пријавено дека во скопското село Кадино се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „пиаџо“, без регистарски ознаки, управуван од Ф.А.(18) од...
Хроника

Момче од скопското село Буковиќ обвинето за убиство

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно 22-годишно момче од скопското село Буковиќ, кое е обвинето за убиство на миг. Според обвинителниот акт на 30...