Tag : инџиково

Вести Хроника

Убиство во скопското село Инџиково

Слободен печат
Синоќа пред полноќ 49 годишниот И.А. бил убиен со куршум глава пред сопругата и роднини во својата куќа во скопската населба Инџиково од страна на...
Хроника

Мајка трага по малолетните ќерки кои исчезнале од Инџиково

Слободен печат
Вчера во 04,00 часот во СВР Скопје, Х.А.(37) од Скопје, пријавила дека на 17.07.2020 во 19,00 часот од семејниот дом во селото Инџиково се оддалечиле...
Хроника

Скопјанец почина во сообраќајна несреќа кај Инџиково

Слободен печат
Скопјанец на 56-годишна возраст почина вчера во сообраќајна несреќа на автопатот Северна обиколница на град Скопје, во близина на надвозникот „Инџиково“. Како што информираат од...
Хроника

Тројца истепани поради фејсбук статус

Горан Наумовски
Синоќа во МВР е пријавено дека во скопското село Инџиково, во домот на С.У.(49), тој заедно со Н.У.(46) и М.У.(27) физички биле нападнати поради фејсбук...