Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Фахрие Евсен и Бурак Озџивит се во брак од 2017 година, а од минатата година го имаат синот Каран. Пред Бурак, актерката беше во љубов со познатиот Озчан Дениз.

Актерката Фахрие Евсен (34) и Бурак Озџивит (35) со улогите кои ги толкуваа во популарните турски серии ги освоија симпатиите кај публиката, но и се вљубија меѓусебно.

Тие деновиве привлекуваат внимание со одморот во Бодрум. Парот ужива во вилата, која ја купија минатата година за околу шест милиони куни.

Instagram

Според локалните турски медиуми, Фахрие и Бурак на одморот уживаат на рибарски брод со шест вработени.

Instagram

Откако парот беше фотографиран од папараците, актерката објави и фотографија со својот син Каран на Инстаграм.

Прочитајте и...  Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Ајде да изгледаме духовито како твојот татко“, напиша Фахрие во описот.

Бурак стана познат во серијата „Сулејман Величествениот“ како Бали бег, а женскиот пол лудуваше по него. Фахрие ја освои домашната публика во серијалот „Кога лисјата паѓаат“, а таа го запозна нејзиниот сопруг во сетот на серијата „Птицата која пее“. Така ја започнуваат својата врска и подоцна го снимаат филмот „Љубовта личи на тебе“, а тоа е моментот кога јавноста дозна за нивната романса.

Instagram

„Страста се развиваше меѓу нас веднаш по запознавањето, тоа беше посебна енергија. Откако го снимивме филмот заедно, нашите односи станаа посилни и подлабоки”, објасни во една прилика Бурак.

Тие се венчаа во 2017 година во Истанбул по четиригодишна врска, а во 2019 година го добија синот. Покрај актерството, Фахрие е модел и беше заштитно лице на брендот „L’Oreal“.

Прочитајте и...  За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

Актерката е родена во Германија, а во Турција дошла поради понудата за улога во филм.

Instagram

За турската јавност Евсен е позната и по љубовта со уште еден турски актер кој ги освои жените ширум светот, Озчан Дениз (48). Фахрие и Озчан се запознале во серијалот „Судбина“, а заедно поминале пет години. На македонската јавност Дениз и е познат со главната улога во серијата „Истанбулската невеста“.

Озчан Дениз: Instagram

Интересно е што актерката Фахрие и нејзиниот сопруг Бурак се нарекуваат турските Бранџелина, со што привлекуваат големо внимание на јавноста.

Instagram

Прочитај повеќе

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Слободен печат

За шест години проживеа како за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски