Тринаесет лица од Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија не ја почитувале наредбата за полициски час

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица синоќа 13 граѓани ги прекршиле прописите и наредбите предвидени од страна на Владата и Министерството за здравство за време на епидемија, односно го прекршиле полицискиот час со предвидените забрани за движење во определен период, информираа попладнево од СВР-Струмица.

– Седум од овие лица се затекнати на подрачјето на Полициската станица Струмица, три на подрачјето на Валандово, две на подрачјето на Гевгелија и едно на подрачјето на Радовиш, а во просториите на полициските станици се приведени три лица, стои во информацијата од струмичката полиција.

Додаваат дека до надлежните обвинителства вчера се поднесени и седум кривични пријави против 11 лица кои во претходните денови го прекршиле полицискиот час, од кои четири пријави против сшест лица се поднесени до Основно јавно обвинителство Радовиш, две пријави до ОЈО Валандово и една до ОЈО Гевгелија.

Прочитајте и...  Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Прочитај повеќе

Во секоја фирма ќе мора да има ковид-координатор

Весна Дамчевска

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

МИА Агенција

Основачот на „Зум“ за еден ден заработи 800 милиони долари

Слободен печат

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Слободен печат

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција

ОПЕК: Се разгледуваат две опции за следниот период

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен пензиониран полицаец кој се обидел да спречи грабеж за време на протестите во САД

Слободен печат

„Комунална хигиена”-Скопје со апел за навремено плаќање на побарувањата за собирање и транспорт на отпадот

Слободен печат

Полска: Претседателските избори ќе се одржат на 28 јуни

Слободен печат

Јавниот долг на Грција се приближува до 200 отсто од БДП: Земјата спас гледа во туристите и кредиторите

Слободен печат

Четири лица починаа, 101 нов случај на Ковид-19 во земјава

Слободен печат