Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

Екипата од Битола има високи амбиции и ангажираше двајца играчи кои се дел од најдобрата македонска репрезентација.

Следната натпреварувачка сезона во првенството се очекува да биде уште поинтересна, а тоа го најавува кошаркарскиот клуб Пелистер.

Екипата од Битола има високи амбиции и ангажираше двајца играчи кои се дел од најдобрата македонска репрезентација.

Нови имиња во составот на КК Пелистер се крилниот центар Бојан Трајковски и плејмејкерот Бобан Стајиќ.

33-годишниот Трајковски во својата кариера беше дел од Балкан Стил, Работнички, Фени Индустри, Торус, Лирија, Чарни Слупск (Полска), Сигал Приштина (Косово), Куманово, Карпош Соколи, МЗТ Скопје Аеродром, Атомерому (Унгарија), Гостивар и Кожуф.

26-годишниот Стајиќ досега ги бранеше боите на Лирија, МЗТ Скопје Аеродром, Фени Индустри, Куманово, Работнички и Кожуф.

Прочитајте и...  Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат