Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

фото: kfsm.mk

Екипата од Битола има високи амбиции и ангажираше двајца играчи кои се дел од најдобрата македонска репрезентација.

Следната натпреварувачка сезона во првенството се очекува да биде уште поинтересна, а тоа го најавува кошаркарскиот клуб Пелистер.

Екипата од Битола има високи амбиции и ангажираше двајца играчи кои се дел од најдобрата македонска репрезентација.

Нови имиња во составот на КК Пелистер се крилниот центар Бојан Трајковски и плејмејкерот Бобан Стајиќ.

33-годишниот Трајковски во својата кариера беше дел од Балкан Стил, Работнички, Фени Индустри, Торус, Лирија, Чарни Слупск (Полска), Сигал Приштина (Косово), Куманово, Карпош Соколи, МЗТ Скопје Аеродром, Атомерому (Унгарија), Гостивар и Кожуф.

26-годишниот Стајиќ досега ги бранеше боите на Лирија, МЗТ Скопје Аеродром, Фени Индустри, Куманово, Работнички и Кожуф.

Видео на денот