• КК Пелистер

МЗТ Скопје му гостува на Пелистер на стартот од новата кошаркарска сезона

Денеска во просториите на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) се одржа заеднички состанок со Здружението на прволигашите на кој беше извршена жрепката за новата сезона и беа утврдени натпреварувачките броеви за сезоната 2021/22. Во првото коло во кошаркарската Прва лига кое е закажано за 2. и 3. октомври,. бранителот на двојната круна МЗТ Скопје ќе …

МЗТ Скопје му гостува на Пелистер на стартот од новата кошаркарска сезона Read More »