5 C
Скопје

Tag : КК Пелистер

Кошарка Спорт

И капитенот на МЗТ Скопје Стојановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
Лошиот период во аеродромскиот тим продолжува со веста која го растревожи утринава дека позитивен на коронавирусот е и капитенот на екипата, Дамјан Стојановски. И тој,...
Кошарка Спорт

КК Пелистер со реакција: Нечесно е среде сезона да се менуваат правилата на игра!

Слободен печат
Денеска во просториите на КФСМ помеѓу клубовите од Прва лига-мажи и раководството на КФСМ беа изнесени предлози во врска со завршувањето на натпреварувачката сезона 2020-21,...
Кошарка Спорт

Кошаркарите на Пелистер остануваат перфектни, го решија и МЗТ Скопје 

Слободен печат
Кошаркарите на Пелистер останаа единствена непоразена екипа во Првата лига откако во дерби пресметката го совладаа МЗТ Скопје со 88:85 во рамките на 11. коло....
Кошарка Спорт

Короната пак прави проблеми во мак-баскетот, позитивни во Пелистер и Вардар

Слободен печат
Кошаркарската сезона во Македонија викендов конечно треба да започне по две одложувања, но коронавирусот повторно прави проблеми кај екипите. На само ден пред стартот на...
Кошарка Спорт

Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона во првенството се очекува да биде уште поинтересна, а тоа го најавува кошаркарскиот клуб Пелистер. Екипата од Битола има високи амбиции и...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје извиси за еден глас: Клубовите одлучија да нема шампион во кошаркарската Прва лига, но…

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Првата лига дека преку конференциска врска и електронско гласање одлучија МЗТ Скопје да не ја добие титулата, да нема шампион за...