-1.3 C
Скопје

Трагедија во САД: Татко ги заборавил децата во зажарен камион и заспал – починаа од топлотен шок

Денис во полицијата објасни дека мислел дека ги извадил децата од камионот.

Дастин Денис (31) од американската сојузна држава Оклахома е уапсен по две точки убиство од втор степен откако полицијата утврди дека ги оставил своите две мали деца во врел камион цели пет часа.

Според полициската станица Тулса, Денис рекол дека во саботата попладне ги однел своите две деца од 3 и 4 години во продавница. По враќањето дома, Денис отспал четири до пет часа. Откако се разбудил не можел да си ги најде децата во куќата. Увидел што се случило кога погледнал во камионот.

Денис во полицијата објасни дека мислел дека ги извадил децата од камионот.

Прочитајте и...  Од ковид-19 починаа 29 лица, регистрирани се 1069 нови случаи

Кауција од 750.000 долари

На снимките од надзорните камери од соседните куќи се гледа како Денис излегува од камионот и без деца влегува во куќата. Потоа никој, во наредните 5 часа не проверил како се децата кои останале заклучени во возилото, објави Си Ен Ен.

На Денис му е одредена кауција од 750.000 долари, и треба да се појави на суд на 19 јуни.

 

Поврзани вести

Убил рецепционер заради Гучи ранец, го чека доживотен затвор

И.И.

ВИДЕО+ФОТО: Напаѓачот кој усмрти пет лица во Германија бил пијан и се лекувал од ментална болест

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Превентивното земање на антибиотици дефинитивно не е оправдано

Слободен печат

ВИДЕО | Бајден се обрати на милиони Американци: Помошта пристигнува

Слободен печат

Вашингтон пост: Трамп стана параноичен, колабира системот зад вратите на Белата куќа

И.И.

Д-р Стефановиќ: Гледаме пациенти кои се добро следени и лекувани по осум недели и на крај сме ја изгубиле битката за секунда

Слободен печат

Остави Коментар