Таа се гордее што ја нарекуваат двојничка на Цеца: ТикТок „гори“ од нејзините имитации

TicTok

Една корисничка на ТикТок била толку воодушевена од српската пејачка Цеца Ражнатовиќ што решила да се „претвори“ во неа. Ја ископирала нејзината гестикулација, начинот на кој се шминка Цеца, начинот на кој зборува, начинот на кој пее…

На нејзиниот профил на ТикТок објавува видеа на кои во позадина одат изјави на Цеца од различни емисии.

Погледнете како изгледа тоа.

@draganaaaa1

♬ Dynamite – BTS

@draganaaaa1

#tiktoksrbija #tiktokbalkan #cecaraznatovic

♬ original sound – CECA RAŽNATOVIĆ

@draganaaaa1

?#tiktoksrbija #tiktokbalkan #cecaraznatovic

♬ original sound – DANYELL DIOR

@draganaaaa1

♬ original sound – user6350274448875

Видео на денот