Средовечна скопјанка паднала во градски автобус, тешко е повредена

автобус на ЈСП

45-годишна жена од Скопје е тешко повредена откако паднала во автобус на скопското Јавно сообраќајно претпријатие, соопшти МВР.

„На 23.01.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов”, Б.Н.(45) од Скопје, која се превезувала во автобусот, паднала и се здобила со повреди“, се вели во полициското соопштение.

Таа била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”, каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот